Türkiye’yi bitirecek kargaşa!

Türkiye’yi bitirecek deprem!, Ankara taşıt haberleri, Ankara evden eve taşıma

Nepal ’in başkenti Katmandu ’da önceki hafta meydana gelen 7,8 ’lik deprem İstanbul için olası deprem tahminlerini tetikledi. Profesör Doktor Naci Görür ise yaptığı açıklamalarla ‘deprem’ etkisi yarattı. Marmara depreminin ardından Türkiye meğer hiçbir şey yapmamış. Naci Görür ‘Millet zannediyor ki Türkiye ’de deprem araştırmaları yapılıyor, hayır yok öyle bir şey’ diyerek sarsıcı gerçekleri anlattı. 

İSTANBUL DEPREMİ : 7.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLACAK VE…

1999 ’dan bu yana bilim insanları olarak bizler, tehlikenin boyutunu, verebileceği hasarı, bu hasarı minimize etmek için ne yapılması gerektiğini, hatta depremin oluşabileceği zamanı dahi verdik. Marmara bölgesi en az 7,2 büyüklüğünde bir deprem bekliyor. Bu deprem belki Adalar ’ın güneyindeki fayda olur, belki Adalar ile Orta Marmara çukurluğu, Marmara Ereğlisi ’nin güneyindeki o hat üzerinde olabilir.

7,2 deprem meydana geldiği takdirde İstanbul çok şiddetli şekilde etkilenebilir. Çünkü İstanbul, yapı stokunun yüzde 60 ’ı mühendislik hizmeti görmemiş, deprem güvenliği olmadığı resmi ağızlarca söylenen bir kent. Bunun dışında yolları, altyapısı son derece gelişigüzel. İstanbul ’un çok ciddi şekilde etkilenmesi üzerine de çalışmalar yapıldı zamanında; gerçi Boğaziçi Üniversitesi kayıp sayısını azaltıyor, bir ara 10 bin 15 binlere kadar indiler ama ben onun siyasi nedenlerden olduğunu düşünüyorum. 1999 ’dan sonra 30 sene içinde (eksi, artı 15) bir deprem beklendiği söylendi ve bu hâlâ geçerli.


Baba Tarafı Adaptasyon: AA ve Bildirme 7, Türkiye’yi bitirecek deprem! Ankara taşımacılık haberleri. Ankara nakliyat olarak www.ankaranakliyecilersitesi.name.tr sitemiz -li sizlere çap seçkin taşıma hizmeti amacıyla varız.

Türkiye’yi bitirecek kargaşa!

Türkiye’yi bitirecek kargaşa! için bize ulaşın

Esin Nakliyat Ankara olarak Türkiye’yi bitirecek kargaşa! alanında değerli müşterilerine hizmet vermektedir.
Eğer Türkiye’yi bitirecek kargaşa! hakkında bilgi isterseniz bize bildiriniz. Sizler için Türkiye’yi bitirecek kargaşa! alanda bugünlere kadar gelmiş bulunmaktayız. için özel hizmetlerimizle sizler için verdiğiniz işlerde başınız ağrımadan Türkiye’yi bitirecek kargaşa! çözüm imkanı sunuyoruz.

Sizde Türkiye’yi bitirecek kargaşa! hakkında tüm sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.