Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi

Ankara’dan yurt dışına uçuşların artırılması istendi, Ankara nakliyat haberleri, Ankara evden eve taşıt ANKARA Ankara’dan direkt uçuşların artırılması amacıyla yapılan toplantıda çalışma grubu oluşturuldu. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ve diğer ilgililer katıldı. Özdebir, ASO’da yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara’dan bazı illere ve ülkelere direkt uçuşların gerçekleştirilmesi amacıyla 2009’da TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında çalışma yaptıklarını ve uçuşların artırılmasıyla ilgili karar alındığını söyledi. Söz konusu kararlar doğrultusunda Ankara’dan direkt uçuş sayısının 400’den 600’e çıktığını, yolcu trafiğinde de yüzde 18’lik artış olduğunu ifade eden Özdebir, “Ancak daha sonra THY bu uçuşların bir kısmını geri çekmek mecburiyetinde kaldı. Ankara’da ucuz uçuş yapmak için Anadolujet ile yurt dışına uçuşları yapmak istediler. Söz konusu havayolu şirketi de gerek hizmet gerekse koltuk rahatlığı açısından müşteriyi tatmin etmediği için insanlar, Ankara’dan uçmak yerine İstanbul aktarmalı THY ile uçmayı tercih ettiler. Bu yanlışın tekrar yapılmaması lazım” diye konuştu. Özdebir, Ankara’nın 5 milyonluk bir şehir olarak düşünülmemesi gerektiğine işaret ederek, şunları kaydetti: “Ankara mücavir illeriyle beraber 13 milyon potansiyeli olan bir şehir. Hızlı tren bağlantılarının da artmasına bağlı olarak insanlar, Yozgat, Konya gibi çevre illerden Ankara’ya gelip uçmayı tercih edeceklerdir. Ankara Ticaret Odası da Ankara’nın mücavir illerinin oda başkanlarının bu konudaki taleplerini toplamış. Bu da görüşlerimizin doğru olduğunu göstermekte. Ankara’dan THY’nin uçması lazım. Bu toplantıda, THY Genel Müdürü Temel Kotil, önümüzdeki yıllarda Anadolujet’in uçaklarını revize edeceği ve kalitesinin artacağı gibi taahhütlerde bulundu.” Potansiyeli olan ülkeler Ankara’dan şu anda 18 destinasyona çeşitli havayollarının uçuşları olduğunu ama bunun artırılması gerektiğini ifade eden Özdebir, şunları kaydetti: “Şu anda potansilyeli olan ilk Amsterdam (Hollanda), Londra (İngiltere), Paris (Fransa), Viyana (Avusturya), Brüksel (Belçika), Stockholm (İsveç), Düseldorf ve Frankfurt (Almanya), New York (ABD) ve Bakü’ye (Azerbeycan) uçuşların Ankara’dan sayılarını artırmak, olmayanların da uçuşlarının koyulmasını istiyoruz.” Muhabir: Arife Yıldız Ünal, Erdal Çelikel
Kaynak Uyarlama: AA ve Ilan 7, Ankara’dan yurt dışına uçuşların artırılması istendi Ankara navlun haberleri. Ankara nakliyat iken www.ankaranakliyecilersitesi.name.tr sitemiz ile sizlere çap seçme nakliyat hizmeti için varız.

Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi

Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi için bize ulaşın

Esin Nakliyat Ankara olarak Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi alanında değerli müşterilerine hizmet vermektedir.
Eğer Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi hakkında bilgi isterseniz bize bildiriniz. Sizler için Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi alanda bugünlere kadar gelmiş bulunmaktayız. için özel hizmetlerimizle sizler için verdiğiniz işlerde başınız ağrımadan Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi çözüm imkanı sunuyoruz.

Sizde Ankara’dan koğuş dışına uçuşların artırılması istendi hakkında tüm sorularınız ve önerileriniz için bizi arayabilirsiniz.